خبر خبر

تصويب قانون خاص
قانون خاص به عنوان ابزاری مهم برای ایجاد بسترقانونی مناسب به منظور رشد و تعالی و ارتقای عملکرد شرکت فرودگاهها به همت والای مدیرعامل محترم به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

مه آبادی در مراسمی که روز چهارشنبه پانزدهم اردیبهشت  به یمن عید مبعث و به مناسبت پاسداشت  تصویب  قانون خاص در شرکت برگزار شد، ضمن  شکرگزاری  به درگاه احدیت ، از تک تک افرادی که در تصویب این قانون سرنوشت ساز نقش داشتند، تشکر نموده و از نقش بی بدیل وزیر محترم راه و شهرسازی به نیکی یاد کردند و اذعان نمودند بدون حمایت ایشان پیمودن این راه دشوار میسر نمی شد .

وی تصویب این قانون را رویداد بزرگ و منحصر بفردی برشمرد که در تحولات حقوقی و قانونی  تاریخ شرکت فرودگاهها و ناوبری هوائی ایران ثبت خواهدشد.

در ادامه جلسه آقایان دکتر میرحسینی ، دکتر عبادیان ، دکتر امامی و مهندس دلوریان زاده بیاناتی ایراد نمودند.

دکتر میرحسینی ضمن تبریک به همه همکاران ،  خیرخواهی واهتمام مدیر عامل محترم و بسیج دانش برای ارائه ادله کافی را در فضائی که قانونگزار با تصویب قانون خاص به طور کلی مخالفت می ورزید، ازعوامل  موفقیت شرکت فرودگاهها و ناوبری هوائی ایران درخلق و کسب این فرصت دانست .

وی خاطر نشان ساخت ، درکمان از این اتفاق باید واقع بینانه و همه جانبه باشد تا بتوانیم از این ابزار مهم  در بهتر اداره کردن شرکت بهره جسته و سطح عملکرد شرکت را ارتقا دهیم و ضمنا اسناد پائین دستی و مقررات و آئین نامه های خوبی را تولید کنیم.

آنچه مارا به یک سازمان منعطف و چابک و پویا تبدیل می کند استفاده بهینه از این فرصت ایجادشده است.

دکترعبادیانی نیزضمن تبریک عید مبعث و تصویب قانون خاص به عنوان ابزاری برای پوست اندازی شرکت و طراحی ساختارهای علمی و نوین نیروی انسانی، حقوق و دستمزد، تشکیلات، مالی و بازرگانی و ... اظهارنمود که قراراست  سازمانی  در تراز بین المللی باشیم ،از این روی است  که  باید طرحی نو دراندازیم ، تا  مارا از وضع نه چندان مطلوب فعلی به وضع مطلوب آتی رهنمون سازد.

دکترامامی معاون محترم توسعه و مدیریت منابع نیزبا شعری وزین سخنان خورا آغاز نمود.

 زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست
هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود
صحنه پیوسته به جاست
خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

وی دکتر مه آبادی را مورد خطاب قرار داده و گفت: کاری که انجام داده اید بسیار ماندگاراست و نقطه چرخش محوری و استراتژیک در کشورایجاد خواهد شد. در ادامه به مراحل  رشد سازمانها اشاره نمود و بیان داشت:  اگر منجیان سازمانی به موقع وارد عمل نشوند ،شرکت هایی که  در مرحله آریستوکراسی قرار دارند ، روبه اضمحلال می روند . خداوند متعال کمک نمود ودرمرحله پوست اندازی شرکت این خبر خوش مقارن با ایام عید مبعث امیدی در دل ها ایجاد نمود.وی ضمن اشاره به زنجیره تولید ارزش شرکت و نقش سرمایه انسانی درآن ، فرصت یک ساله تا قانون ششم برنامه توسعه را برای آموزش و توانمندسازی آن دسته از نیروهای انسانی که در این زنجیره احساس مفید بودن نمی کنند، مغتنم دانست .

دکتر امامی همه کارکنان را به بیعتی براساس قوانین اسلامی با جناب مه آبادی و مدیران ارشد شرکت برای تلاش به منظور بهره مندی از فرصت قانون خاص برای ایجاد تغییرات کلان ساختاری و سازمانی در راستای منافع ملی دعوت نمود، و همچنین از نگاه منفعت طلبانه  شخصی ،گروهی ، بخشی ، صنفی و جزیره ای برحذر داشت.

درپایان مهندس دلوریان زاده مدیرکل محترم آموزش و توسعه نیروی انسانی اظهار نمود کلیات آئین نامه اداری ، استخدامی و تشکیلات به تصویب رسیده است که پس از تائید نهائی در هیئت مدیره رسمیت خواهد یافت. همچنین پنج نظامنامه زیرشاخه این آئین نامه تنظیم خواهد شد و به کارشناسان و مشاوران  زبده ارجاع داده خواهد شد و اطمینان داد که در تهیه و تدوین نظامنامه ها از افراد خبره همه بحشها دعوت به همکاری خواهد شد. نامبرده ضمن اشاره به اصطلاحات "May، Can ،Want  " در علم مدیریت، گفتند ما خواستیم ، توانستیم ، اما ممکن شدن از طریق مدیریت داهیانه جناب آقای مه آبادی فراهم شد
-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط